14 listopad 2018

Recept podle praprababičky

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Anetka Sochorová spolu s svou maminkou na martinské hody upekly sněhové vločky podle receptu, který jim předala praprababička Anetky a je z kvalitních českých surovin. Vůbec nepoznáte, že součástí těsta jsou pomleté škvarky. Recept najdete po rozkliknutí článku.

Připravte si:

1/2 kg domácích mletých škvarků

1/2 kg cukru moučka

3/4 kg hladké mouky

2 vejce z podestýlkového nebo domácího chovu

trochu skořice

Vše smíchejte a natlačte do formiček nebo vyválejte a vykrajujte tvary.

Po upečení můžete i obalit v cukru nebo polít bílou čokoládou.

Dobrou chuť☺.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací