28 říjen 2018

Prvorepubliková škvarková pomazánka

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Oslavy 100.let Československé, resp. České republiky, jsou významnou společenskou událostí. I děti v mateřské škole mohou oslavit toto výročí aktivitami jim blízkými. Naše děti se učily státním symbolům, zpívat českou hymnu, vyráběly Pražský hrad a naši vlajku. Taky jsme vyráběli náš národní strom a zpracovali jsme prezentaci o místu, kde žijeme, tedy o Novém Veselí.

Každá třída oslavy naší státnosti uchopila jinak. My jsme mimo jiné vyráběli v centru vaření prvorepublikovou škvarkovou pomazánku.

Připravili jsme si:

domácí škvarky, vajíčka z domácího chovu, kyselé okurky, cibuli, trochu hořčice a sůl

Podívejte se nejen na výrobu pomazánky, ale  na to, jak jsme si s dětmi výročí republiky připomněli

https://mskamaradnoveveseli.rajce.idnes.cz/Rijen_v_Kuratkach_2018/#NNN4.jpg

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací