28 říjen 2018

Prvorepubliková škvarková pomazánka

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Oslavy 100.let Československé, resp. České republiky, jsou významnou společenskou událostí. I děti v mateřské škole mohou oslavit toto výročí aktivitami jim blízkými. Naše děti se učily státním symbolům, zpívat českou hymnu, vyráběly Pražský hrad a naši vlajku. Taky jsme vyráběli náš národní strom a zpracovali jsme prezentaci o místu, kde žijeme, tedy o Novém Veselí.

Každá třída oslavy naší státnosti uchopila jinak. My jsme mimo jiné vyráběli v centru vaření prvorepublikovou škvarkovou pomazánku.

Připravili jsme si:

domácí škvarky, vajíčka z domácího chovu, kyselé okurky, cibuli, trochu hořčice a sůl

Podívejte se nejen na výrobu pomazánky, ale  na to, jak jsme si s dětmi výročí republiky připomněli