16 listopad 2017

Poobědvej se svým prvňáčkem

Autor: Základní škola Waldorfská Pardubice, Gorkého 867

Pozvání na kapra nebyla sázka na jistotu, ale dopadlo to nad očekávání! Poobědvejte se svým prvňáčkem.

Naše farmářské dny v ve škole jsme pojali nejen jako ochutnávání chutí podzimu, ale i jako možnost pozvánky na oběd pro rodiče našich prvňáčků. Když jsem sestavovala jídelníček, bylo již od prvního školního dne známo, že rodiče jsou pozváni na úterý 3.10. Při průzkumu dodavatelů z okolí jsem musela zohlednit jejich dodací možnosti a volné závozové dny. A tak se stalo, že kapr z nedalekého Chlumce nad Cidlinou musel být na jídelníčku v den, kdy jsou pozváni rodiče. Jaké bylo překvapení, když se nahlásili téměř všichni a mnozí dokonce v páru. Pozvání jsme organizovali poprvé a podle ohlasů se již těšíme na příští rok. Rodiče se dostavili v určený čas, měli možnost vidět, jak si děti před obědem řeknou básničku, jak roznášejí talíře, obědvají. Sama jako maminka prvňačky musím přiznat, že to byl zážitek. Děti byly nadšené a rodiče odcházeli nejen se spokojeným úsměvem na rtech, ale podle jejich ohlasů i s oblaženým žaludkem. A pak, že kapr na jídelníčku je RISK!

Olga Chlápková, vedoucí školní jídelny