13 červenec 2019

Pohádkový příběh čaje

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

20. 5. jsme vyrazili autobusem na výlet do Bystřice nad Pernštejnem. Už ráno vydatně pršelo a ani dopoledne nám počasí nepřálo. Ovšem nenechali jsme si náladu zkazit deštěm, oblékli jsme pláštěnky a vydali se do vzdělávacího centra Eden, kde na nás čekal program „Pohádkový příběh čaje“. V horácké vesnici nás průvodkyně provedla procesem výroby čaje od sběru bylinek až po výrobu hrnečku. U tkalce jsme si vysvětlili zpracování lnu a výrobu pytlíku na čaj. U babky kořenářky jsme se dozvěděli správný postup sběru bylinek v přírodě. U včelaře jsme ochutnali med květový, pastovaný, kopřivový a levandulový. Nikdo si takovou příležitost nenechal ujít a všechny děti se mlsně olizovaly. Mlynář nás  seznámil s přípravou výtečné babiččiny buchty a k ní jsme si vychutnali bylinkový čaj, to byla dobrota. A jelikož jsme se toho dozvěděli víc než dost, šli jsme se odreagovat ke krtkovi :-)

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací