28 listopad 2017

Podzimní zazimování školní zahrady

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V sobotu 25.11. jsme v odpoledních hodinách připravovali společně s rodiči i dětmi školní zahradu k zimnímu spánku.

Přestože bylo počasí vcelku nepříznivé, „brigádníků“ se sešlo dost. Každý si přinesl hrabě a bedýnky na listí, které se vysypávaly na větší hromady, a ty následně větší siláci tatínci odnášeli ve velkém pytli na vlečku. Listí bylo ztěžklé vodou, jak celý den mrholilo, tak jeden z tatínků přijel s destou, a tím se sypání na vlek zjednodušilo. Za tři hodiny byla větší část opadaného listí ze zahrady pryč.

Přestože jsme úklid uskutečnili stejnou sobotu jako minulý rok, dalo by se říci, že ten den byl za minutu dvanáct, neboť v noci na 29.11. zahradu pokryla sněhová peřina.

Pilnou práci všech účastníků odměnila paní kuchařka ostružinovým čajem a moučníkem z červené řepy, na němž si pochutnali nejen děti, ale i dospělí. S úklidem zahrady nám pomohl i pan starosta.

Velmi dobrý koláč z červené řepy:

3 vejce, 125g tuku, 100g čokolády na vaření, 170g cukru, 170g polohrubé mouky, ½ prášku do pečiva, 300g nastrouhané syrové červené řepy – přejeme dobrou chuť.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací