13 listopad 2017

Podzimní slavnosti v MŠ Řestoky již podruhé

Autor: Mateřská škola Řestoky,okres Chrudim

Dne 5. října od 16.00 hodin uspořádala mateřská škola Řestoky druhý ročník Podzimních slavností.

Původní plán, uspořádat akci na školní zahradě, překazilo deštivé počasí. Akce se tedy konala ve třídách mateřské školy.
Návštěvníci slavnosti si mohli vyrobit košík z papírových ruliček, podzimní přání, osahat a podle hmatu poznávaly děti přírodniny, vyráběly zvířátka z kaštanů a dalších podzimních přírodnin. Spolu s paní učitelkou si upekly skvělé skořicové hady a manželé Kšikalovi usmažili všem návštěvníkům bramboráky s česnekem. Naše skvělá paní kuchařka Lucka připravila zdravé a přitom velmi chutné pomazánky na ochutnávku.
Ochutnávali jsme také skvělý chléb z Naší dobré pekárny, mléčné výrobky z mlékárny Rosice. Obdivovali jsme šperky paní Moniky Jaré a děti si mohly zazpívat spolu s Duem Dubnička a Lahoda, prostě byla u nás pohoda a dokonce vznikla speciální písnička, kterou složily děti se svými rodiči na památku podzimních slavností 2017 :-)
Dagmar Krčilová, ředitelka