31 říjen 2017

Podzimní dobroty a farmářský trh

Autor: Základní škola Waldorfská Pardubice, Gorkého 867

V prvním říjnovém týdnu jsme v jídelně připravili pokrmy od lokálních a farmářských dodavatelů a dali jsme o tom našim strávníkům vědět v komentovaném jídelníčku.

Děkujeme všem našim dodavatelům, kteří ochotně a v krátké době reagovali na dodávky. Společnosti MK Fruit, která je našim dodavatelem ovoce do škol, poslala jako dar české hlávky červeného a bílého zelí, česká jablka a českou mrkev. Zelí a jablíčka jsme s dětmi zpracovali při středečním tvořivém odpoledni, kdy jsme nakládali zelí, vyráběli šípková srdce a v družině pekli chlebové placky s česnekem. Celé 3 dny podzimu na talíři vyvrcholily malým farmářským trhem ve školní družině. Přijela paní Hrochová se zeleninou z Částkova, Kateřina Cibulková s Naší Dobrou pekárnou a jejich chleby a pan Souček z Minimlékárny Juliána nejen s ochutnávkou.

Olga Chlápková, vedoucí školní jídelny

Na krátké video z našeho trhu se můžete podívat zde:

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací