15 červen 2018

Placky ČAPÁTÍ

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

V projektovém týdnu Putování za Afrikou se děti seznamovaly s africkým kontinentem, faunou, flórou i způsobem života místních obyvatel a jejich kulturou. Tento týden jsme nejen oslavovali africký kontinent, jehož svátek připadá na 25.5., ale hlavně jsme poukazovali na stírání rozdílů mezi rasami - děti, ať jsou bílé nebo černé, mají skoro stejné potřeby - chtějí se najíst, napít, bavit se s kamarády, chodit do školky, být v bezpečí se svou rodinou, zkrátka být šťastné.

Afrika nás velmi bavila pro svou pestrost, různorodost, barevnost, živelnost, nádherné rytmy, jedinečnost. Celý týden zároveň zapadal do projektu Kolegiální podpory a stáží pod pražskou neziskovou organizací Pavučina, která sdružuje střediska ekologické výchovy. Stážisté, kteří u nás tento týden pobývali, si vše prožili s námi. S rodilými Afričany jsme si zabubnovali a zatančili. Dále si děti vyrobily šperky a masky nebo štíty a kopí. K doladění africké atmosféry už chyběla jen ochutnávka typického pokrmu. A tak si děti z hladké mouky a vody zadělaly těsto na placky čapátí, které paní učitelky opekly na kameni nad ohněm. Děti zvolily placky buď  na slano, nebo na sladko s cukrem. Ty slané však všem chutnaly více.

http://mskamaradnoveveseli.rajce.idnes.cz/Staz_-_tema._Afrika_kveten_2018/

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací