28 listopad 2017

Pečeme skořicovoořechové rohlíky a šneky.

Autor: Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Ústí nad Orlicí

Při včerejším kroužku vaření si děti vyzkoušely umíchat kynuté těsto, ze kterého si připravily rohlíky. Na náplň použily oříšky se skořicí a cukrem. Nejdříve si napsaly postup a pověděly si o surovinách, které potřebují k výrobě těsta. Poté z těsta vyválely trojúhelníky, na které nasypaly náplň. Po zabalení si někteří z rohlíků nakrájely šneky, které poté daly společně upéct. Dětem se pečivo povedlo a také chutnalo.