04 červen 2019

Pečeme s láskou

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Jak málo stačí k tomu, abychom někomu pomohli…..

Popálky o.p.s. je nestátní nezisková organizace, která pomáhá lidem po popáleninovém úrazu a možnost pomoci jsme dostali i my. Neváhali jsme ani chvilku a stačilo tak málo – upéct perníčky. Pod vedením naší výborné kuchařky Marušky se pustily do pečení místní maminky a babičky. Perníčky se povedly na výbornou, putovaly až do Prahy, kde se vytěžily za 10 000 ,-. Peníze se využily na nákup potřebných věcí pro lidi po úrazu.

Z Popálek nás navštívila paní Lacinová, která hravou formou dětem přiblížila problematiku popálenin, jejich prevenci a první pomoc. Děti si mohly vyzkoušet, jaké to je, když si někdo popálí ruce a musí nosit speciální návleky, zjistily, že není vůbec jednoduché vzít něco do ruky a už vůbec ne si hrát. Paní Lacinové děkujeme za čas, který s námi strávila a budeme se těšit na další návštěvu.