16 červen 2017

Pasáčkem krav na týden

Autor: Základní škola Dubá - příspěvková organizace

Na týden pasáčkem krav.

My, sedmáci, sbalili jsme holínky a vyrazili do obce Růžová, kde jsme se týden stali chovateli, statkáři, zemědělci a výrobci dobrého mléka. Naším úkolem bylo 1x denně podojit všechny krávy, vyčistit kotce kozám a krůtám a vyhánět krávy na pastvu.

Dokonce jsme mohli vidět i postup značkování krav. Mezi těmito krásnými zvířaty byla i jedná velmi vzácná kráva pocházející z ostrova Jersey v průlivu La Manche. „Jersejka“ je malé dojné plemeno charakteristické jemnou štičí hlavou, ušlechtilou tělesnou stavbou a vysokým obsahem bílkoviny a tuku v mléce. My jsme přesvědčeni, že je to to nejlepší mléko na světě.

Každý večer jsme si na něm pochutnávali. Museli jsme si i sami uvařit a připravit jídlo na celodenní výlety a šlo nám to výborně. Po odvedené práci jsme se vydali poznávat přírodu. Ve Hřensku je to tááááááááááááááááááák krásné. Navštívili jsme soutěsky, Pravčickou bránu a rozhlednu. Celkem jsme ušli 24 km. Podívali jsme se i do mýdlárny Rubens a vyrobili si přírodní mýdla. Naučili jsme se techniku rytí.

Zážitek je okamžik, který nikdy nezapomeneme. Velmi jsme se od místního hospodáře naučili.

Jana Pytlounová, Zdena Krausová a VII.třída

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací