16 listopad 2017

Od záhonu k talíři

Autor: Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

Od záhonu k talíři Již několik let děti ZŠ vystupují v obci pro místní seniory, kterým předávají při této příležitosti drobné dárečky, které samy vyrobily. V tomto školním roce jsme v souladu s plánem školní družiny i s aktivitou školy vymyslely originální keramické zápichy do záhonů.

Na jaře si mohou naše babičky a dědečkové označit záhony, kde která semínka zasadili. To kdyby je náhodou zradila paměť. Snad svým vnoučatům dál budou pěstovat tu nejkvalitnější domácí zeleninu, která skončí na společném rodinném stole. Také jsme s žáky zrýmovali přáníčko, které děti vepsaly do vlastnoručně zhotovených přáníček:

Úroda je sklizena,

zima se blíží,

přeje Vám celá družina,

ať Vás žádné smutky netíží.

Na vánoce si dejte pro zdraví rybí mlíčí

a na jaře, ať všechna Vaše semena zase vzklíčí.

Zapletalová