01 duben 2019

O cestě mléčných výrobků

Autor: Mateřská škola Turnov, Alešova 1140, příspěvková organizace, 511 01 Turnov

„Naše kráva strakatá, měla čtyři telata, jedno vzala do rance, ukázat jej Marjánce.“

Celý týden se v naší školce nesl v duchu farmaření a hospodaření. Děti se seznamovaly s hospodářskými zvířaty, původem mléka, mléčných výrobků a také s tím, že každé živé zvíře má svou hodnotu a je potřeba si ho vážit. Dále děti zjišťovaly, odkud pochází mléko a jak se vyrábí mléčné výrobky. Do školky zavítala na návštěvu kravička Stračena, o kterou se děti s radostí staraly a dokonce si jí zkusily i samy podojit. Kravička děti provázela po celý týden, který byl pro všechny velmi poučný. Děti kravičku vyráběly, vybarvovaly i kreslily. Nakonec týdne probíhala ochutnávka mléka, tvarohu a sýrů od místního farmáře, chovatele krav (farma Tompeli, dodavatel mléčných výrobků naší školky).

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací