01 duben 2019

O cestě mléčných výrobků

Autor: Mateřská škola Turnov, Alešova 1140, příspěvková organizace, 511 01 Turnov

„Naše kráva strakatá, měla čtyři telata, jedno vzala do rance, ukázat jej Marjánce.“

Celý týden se v naší školce nesl v duchu farmaření a hospodaření. Děti se seznamovaly s hospodářskými zvířaty, původem mléka, mléčných výrobků a také s tím, že každé živé zvíře má svou hodnotu a je potřeba si ho vážit. Dále děti zjišťovaly, odkud pochází mléko a jak se vyrábí mléčné výrobky. Do školky zavítala na návštěvu kravička Stračena, o kterou se děti s radostí staraly a dokonce si jí zkusily i samy podojit. Kravička děti provázela po celý týden, který byl pro všechny velmi poučný. Děti kravičku vyráběly, vybarvovaly i kreslily. Nakonec týdne probíhala ochutnávka mléka, tvarohu a sýrů od místního farmáře, chovatele krav (farma Tompeli, dodavatel mléčných výrobků naší školky).