08 listopad 2018

Návštěva zelárny v Křimicích

Autor: 15. základní škola Plzeň

V posledním říjnovém týdnu vyrazily všechny třetí třídy na exkurzi do křimické zelárny.

V posledním říjnovém týdnu vyrazily všechny třetí třídy na exkurzi do křimické zelárny. Zde se děti seznámily se způsobem zpracování zelných hlávek- prohlédly si vnitřní prostory, stroje na krouhání, kádě na ukládání zelí, balení do pytlíků. Viděly také, jak se zelí šlape a přitom solí.

Na závěr exkurze krouhané i kysané zelí ochutnaly.