08 listopad 2018

Návštěva zelárny v Křimicích

Autor: 15. základní škola Plzeň

V posledním říjnovém týdnu vyrazily všechny třetí třídy na exkurzi do křimické zelárny.

V posledním říjnovém týdnu vyrazily všechny třetí třídy na exkurzi do křimické zelárny. Zde se děti seznámily se způsobem zpracování zelných hlávek- prohlédly si vnitřní prostory, stroje na krouhání, kádě na ukládání zelí, balení do pytlíků. Viděly také, jak se zelí šlape a přitom solí.

Na závěr exkurze krouhané i kysané zelí ochutnaly.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací