31 květen 2019

Návštěva včelína - poznáváme život včel

Autor: Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

V rámci programu SZŠ jsme v MŠ Malínek realizovali s předškoláky projektové dny „Život včel“. Navštívili jsme pana včelaře. Zaměřili jsme se na život a přínos včeliček pro přírodu a člověka. Povídali jsme si o tom, jak včela žije, kdo s ní žije v úlu, jak vyrábí med. Na závěr děti ochutnaly med. Také jsme následně v MŠ vařili med z pampelišek a porovnávali „ Med včelí a pampeliškový“. Na základě návštěvy včelína jsme si do MŠ objednali „ Čmelákovník“ – domeček pro čmeláky a nektarové krmítko pro včelky a čmeláky.

Návštěva včelína - poznáváme život včel