28 březen 2019

Návštěva v kuchyni

Autor: Mateřská škola Brno, Hudcova 435/47, příspěvková organizace

V měsíci březnu jsme pozvaly děti s paní učitelkami na exkurzi do naší školní jídelny.

V různých dnech se vystřídaly po malých skupinkách. Prošly celé prostory a postupně se seznámily s různými kuchyňskými stroji. Ukázaly jsme jim, jak se vaří ve velkých varných kotlech a peče v konvektomatu. Společně s paní kuchařkami si popovídaly o tom, co se zrovna připravuje k obědu, z jakých surovin a kolik je kolem práce.

Po návštěvě, ze které si děti odnesly plno dojmů, si ještě ve svých třídách s paní učitelkou vše probraly a oběd jim o to více chutnal.

Ivana Baláková, vedoucí stravování