19 červen 2018

Miluji jídlo, neplýtvám!

Autor: Základní škola Dubá - příspěvková organizace

Projektový den v celé škole!

V rámci projektového dne zaměřeného na zdravé stravování a  plýtvání jídlem proběhly ve všech třídách naší školy aktivity s využitím metodiky SZŠ.  Žáci se seznámili s klíčovými slovy – potraviny, potravinový systém, potravinový odpad, bioodpad, podvýživa, nadváha, potravinová bezpečnost.

Aktivity směřovaly k porozumění problematice plýtvání, způsobu uskladnění potravin, lepšímu plánování objednávek potravin od výrobců, darování nadprodukce potravin potravinovým bankám. V VI. třídě se dokonce děti vydaly do ulic Dubé zjistit, jak nakládají s přebytkem potravin například v cukrárně nebo v restauraci U Nováků. V cukrárně vše snědí:) a v hospodě si vykrmují čuníky.

Cílem aktivit bylo zamyšlení nad možnostmi omezení plýtvání potravinami a jak sami žáci mohou plýtvání omezit.

Problematika zdravého stravování, plýtvání má na škole své pevné místo a již opakovaně se touto tematikou zabýváme pravidelně během školního roku.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací