12 březen 2018

Miluji jídlo, neplýtvám!

Autor: Základní škola Dubá - příspěvková organizace

Miluji jídlo, neplýtvám! Jdeme do nových aktivit!

Uvítali jsme nabídku zapojit se do projektu v rámci SZŠ -Miluji jídlo, neplýtvám!

V týdnu od 5.3.-9.3. 2018 proběhlo zjišťování, kolik bioodpadu vyprodukujeme z naší školní jídelny za týden a kolik ze všech tříd!

No, je to číslo  ohromné, celkem 126, 8 kg / 1  týden  za celou školu. Podíl školní jídelny je z toho 122 kg, podíl tříd 4,8 kg.

Co dál? V březnu a dubnu proběhnou aktivity v celé škole proti plýtvání jídlem. Není to pro nás téma nové, v Menu pro změnu/Ekoškola/ to bylo naše hlavní téma. Takže s ním máme své zkušenosti.  Zopakujeme společné obědy třídního učitele se třídou, zopakujeme bodování za snědený oběd.  Od 14.5.- 18.5. 2018 pak proběhne opakování jídleníčku z března, znovu zvážíme bioodpady a snad bude naše zjištění pozitivní, totiž, že snížíme množství bioodpadu! To je náš hlavní cíl! Tak hurá do toho!