14 únor 2019

Masopustní koblížky trochu jinak

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Recept na netradiční koblížky z celozrnné špaldové mouky a pečené v troubě☺

500 g špaldové hladké mouky, 30 g kvasnic, 10 g třtinového cukru a 50 g rozpuštěného másla  (230 máslo ghee)

V mouce udělejte důlek, rozdrobte kvasnice, posypte cukrem a přidejte 2 lžíce másla. Přikrejte utěrkou a nechte pracovat kvásek. Dále přidejte:

230 ml ovesného mléka (dali jsme kravské), 1 lžička vanilkového extraktu, 4 žloutky, 20 g sypké stévie na posypání ( můžme použít třtinový), 250 g domácí marmelády (může být bez cukru)

Mámme-li kvásek, přidáme zbytek másla, mléko, vanilkový extrakt a vaječné žloutky. Těsto důkladně prohněteme, přikryjeme a necháme cca hodinu kynout. Hotové těsto vyválíme na pomoučené podložce do tloušťky 5mm a skleničkou nebo vykrajovátkem vykrajujeme kolečka, doprostřed dáme trochu marmelády a druhým kolečkem přikryjeme, pomocí prstů spojíme okraje. Hotové koblihy dáme na plech a pečeme v trobě na 190 stupňů C cca 10 minut. Poprášíme sypkou stévií.

Tyto koblížky nejsou tak nadýchané, ale nebudou tak mastné, a nám chutnaly☺

Autorkou receptu je Barbora Hlubučková.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací