30 listopad 2017

Malování čajových hrníčků

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V pondělí dopoledne za námi přijela brněnská výtvarnice paní Iveta Filipová, a přivezla s sebou hezké předkreslené hrnečky, které si děti samy domalovaly. Hrnečky se dětem povedly, což nás přivedlo k tomu, že si do nich uvaříme jablíčkový čaj a jako zákusek si přikousneme čerstvý jablkový závin.

Obrázky na hrnečkách bylo třeba zafixovat, a hrnečky následně umýt. Tím jsme pověřili paní kuchařku, abychom druhý den mohli uskutečnit naplánované činnosti.

Na závin jsme použili těsto z tvarohu (viz svatomartinské rohlíčky) a jablíčka ze zahrádky paní učitelky Petry. Do přípravy se zapojily téměř všechny děti – vyvalování těsta, okrajování jablek, strouhání, ale i pokládání na těsto a sypání ostatními ingrediencemi. Některé pouze přihlížely, ale vyčkávaly, až bude jablkový závin hotový. Na upečeném závinu a jablíčkovém čaji si děti pochutnaly po obědě.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací