19 červen 2018

Má to smysl!!!

Autor: Základní škola Dubá - příspěvková organizace

Podařilo se!!!

V naší škole jsme se v rámci projsktu Miluji jídlo, neplýtvám! zabývali vážením bioodpadu. Od 5.3.-9.3. 2018 jsme denně vážili bioodpad z jídelny a bioodpad ze tříd. Zjištěné údaje - ze tříd/4,8, kg/ z jídelny /122 kg/ nás vyděsili. Po domluvě s vedoucí školní jídelny jsme naplánovali srovnávací měření /se stejným jídleníčkem/ na týden od 14.5.-18.5. 2018. Proběhl projektový den podle metodiky SZŠ, proběhl Den Země zaměřený na plýtvání jídlem a doprovodné aktivity Nestlé pro zdraví dětí. Co to všechno přineslo?

V týdnu od 14.5.-18.5. 2018 prošlo srovnávací měření bioodpadu. Ze tříd/3,5 kg/ z jídleny /91,5kg/!!!! Rozdíl činí ve třídách 1,3 kg a v jídleně dokonce 30,5 kg!!! Povedlo se, všem doporučujeme, jděte do toho!!!