12 únor 2018

Kroužek vaření ve školní družině

Autor: Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

Činnost v kroužku vaření ve školní družině jsme v lednu spojily také z výrobou ovocných koktejlů.

Vaření s dětmi v ŠD v lednu

K pečení croissantů nás inspirovala Kateřina Filipová ze 4. třídy, která přinesla recept. Po domluvě s dětmi a s malými úpravami v náplni pečiva (v původním receptu byla uvedena pouze nugátová čokoláda) jsme se s chutí pustili do práce.

Ingredience:

1 balíček listového těsta

vejce

náplň dle chuti – mák, tvaroh, sýr a zeleninová směs,

Postup:

Rozválené těsto rozkrájíme na úzké trojúlelníčky. Do spodní (širší) části těsta dáme náplň a stočíme jako rohlíček. Potřeme vajíčkem v troubě předehřáté na 180°C upečeme dozlatova.

Šrámková D.