27 květen 2019

Kroužek vaření v ZŠ Žďár nad Orlicí

Autor: Základní škola a mateřská škola, Žďár nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou

Kuchař školní jídleny ve Žďáru nad Orlicí vede kroužek vaření, na kterém se děti učí připravovat jednoduchá jídla a moučníky. Už se vařily a pekly: palačinky, omeleta, bramboráky, halušky s kyselým zelím, mrkvový salát, perník, linecké cukroví nebo bramborový guláš a pečení hadi na ohni. Děti také vysázely vytrvalé bylinky na záhon na školní zahradě. Kroužek všechny moc baví a ve středu se už od rána ptají, co se bude dneska vařit :)