05 duben 2019

Jídelní klub ZŠ Slovan Kroměříž

Autor: Základní škola Slovan Kroměříž

Základní škola Slovan Kroměříž má již několik let svůj „Jídelní klub“.

Pod vedením vedoucí školní jídelny se pravidelně, jednou měsíčně, scházejí zástupci žáků všech tříd školy a zabývají se otázkou školního stravování. Společných schůzek se často účastní i kuchařky školní jídelny. Na každém setkání se žáci dozvědí vždy něco nového a zajímavého z moderní gastronomie i zdravého stravování. Dostávají také prostor pro svoje připomínky a návrhy. Nejvíce se však těší na společné vaření s kuchařkami ve školní kuchyni. To další proběhne 21. května odpoledne a bude se připravovat školní pizza.

A jaký byl program Jídelního klubu 3. dubna? Kromě plánování ochutnávky ve školní jídelně, která proběhne při příležitosti školního velikonočního jarmarku 9. dubna, se žáci poučili o velikonočních zvycích a slavnostním stolování, naučili se poznávat kurkumu a dozvěděli se něco o jejím využití a významu pro zdraví. Potěšila i ochutnávka bílé ředkve. Na závěr se všichni společně vyfotili.