17 květen 2018

Jak si děti pečou vlastní svačinky

Autor: Ekoškolka Rozárka, pobočka Praha 5

Při průzkumu školky, jak moc mají děti možnost si připravovat vlastní svačinky, jsme zjistili, že tu možnost téměř nemají. A tak jsme se rozhodli to změnit. Zapojili jsme do této změny naší paní provozní Lenku, která se stará kromě jiného o přípravu dopoledních a odpoledních svačinek. Při tvorbě jídelníčku zahrnuje i dětmi vlastnoručně vyrobené svačinky v podobě šneků z listového těsta, domácích koláčů a buchet ze sezónních potravin, vlastní pizzy a podobně. Fantazii v podobě různorodých tvarů a směsí se meze nekladou. Děti si také začaly připravovat ovoce a zeleninu ke svačině, učí se jí očistit a nakrájet. Výsledkem celé této změny je, že dětem svačinky ještě více chutnají, právě proto, že se zapojily do jejich výroby. Děti vědí, co je součástí upečených pokrmů a také si uvědomují, co příprava takové svačinky obnáší.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací