15 březen 2018

Jak se u nás vaří

Autor: Mateřská škola, Liberec, Matoušova 468/12, příspěvková organizace

Zdravé stravování je součástí dnes již každé mateřské školy, ale nám záleží i na krásném servírování, aby si na své přišlo i oko.

S projektem Skutečně zdravá škola jsme se vrhli nejen do zdravého stravování, ale také na pěkné stolování a servírování pokrmů. Dětem jsme zakoupili barevná prostírání s pohádkovými hrdiny a slušivé zástěrky, aby "kuchaři" mohli svým kamarádům prostřít. Paní kuchařka se nedala zahanbit a dětem každé jídlo vkusně a barevně servíruje. Děti si tak mohly na vlastní oči vyzkoušet, jak je důležitý i optický dojem z jídla, nejenom chuť. Obrázky visí i na nástěnce pro rodiče, aby i oni mohli naše stolování ocenit a obdivovat. Velký dík patří hlavně paní kuchařce, která je na 51 porcí sama v kuchyni a má se co otáčet a ještě dětem vymýšlí nová jídla a jejich pohádkové názvy. Navíc se snaží každý týden zařadit do jídelníčku nějakou potravinu, která u nás není moc obvyklá, aby se s ní děti seznámily, ochutnaly jí a časem ji třeba i začaly vyhledávat.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací