09 červenec 2018

Jablíčkový den

Autor: Mateřská škola, Liberec, Matoušova 468/12, příspěvková organizace

Tradiční setkání rodičů a dětí - tentokrát na podzim.

Každý podzim si připomínáme, co nám matka příroda připravila dobrého. Tentokrát jsme se zaměřili na jablíčka. Přišli mamky, taťkové, ale i babičky, všichni s dětmi vytvářeli krásné obrázky a výrobky s tématikou barevných jablíček. Dopoledne děti s paní učitelkami oloupaly jablíčka, ty potom nastrouhaly a ochutily cukrem a skořicí. Šikovné děti se pustily do válení těsta a s pomocí dospěláků vytvořily krásné jablíčkové záviny, které jim paní kuchařka upekla do zlatova a odpoledne je nabídly rodičům . Ale nenechaly se zahanbit ani maminky a také dětem přinesly nějakou tu jablíčkovou dobrotu. Odpoledne jsme si náramně užili a těšíme se na další kuchtění.