11 říjen 2018

JABKO(H)BRANÍ

Autor: ZŠ a MŠ Malšice

Dne 4. 10. 2018 vyvrcholil školní projekt JABKO(H)BRANÍ společnou akcí pro děti a rodiče.

JABKO(H)BRANÍ

Dne 4. 10. 2018 vyvrcholil školní projekt JABKOHRANÍ společnou akcí pro děti a rodiče. Využili jsme letošní velké úrody jablek a rodiče byli tak laskaví a přinesli nám plody ze svých zahrad. Celý týden jsme tvořili a vařili z jablíček nejen ve školce, ale i doma. Naučili jsme se odšťavovat, vyrábět křížaly, každá třída si upekla jablečnou dobrotu, připravili jsme si ovocný salát. Využili jsme jablíčka i pro výrobu skřítků nebo věnečků.  Došli jsme se s nimi podělit i s našimi kamarády z nedalekého statku. V závěru týdne jsme se sešli i s rodiči na školní zahradě, kde jsme ke svým hrám využili jak jinak než jablíčka Moc děkujeme všem rodičům, kteří se akce zúčastnili a do naší "soutěže" přinesli pečené i nepečené vlastní výtvory. Celkem se jich sešlo 28 druhů!!!

Věříme, že se nám všem společné odpoledne líbilo. Ve skutečnosti nešlo ani tak o to, který výtvor byl nejlepší, nejkrásnější a nejvoňavější. Všechno skvěle chutnalo a na mizejících talířích to bylo vidět. :) Naším cílem opět bylo společně se sejít a přiblížit Vám naši práci, vidět radost v očích vašich dětí  a nakonec si i vyměnit recepty.