05 červen 2019

Hravě a s chutí o zdravém životním stylu

Autor: Základní škola a mateřská škola Úsov, příspěvková organizace

Že jsou ovoce a zelenina zdravé a chutné? Plné vitamínů a zdraví prospěšných látek ? A proč je ovoce lepší než sladkosti ? A co to je vlastně zdravý životní styl ? O tom si povídali naši žáci ve vzdělávacím programu o zdravém stravování spojeném s ochutnávkou ovoce a zeleniny.

Ve spolupráci se Skutečně zdravým dodavatelem FRUIT SERVIS s.r.o. pro nás lektorka Skutečně zdravé školy připravila program Hravě a s chutí o zdravém životním stylu, kterého se zúčastnili žáci 2. a 3.třídy. Seznámili se se základními pravidly zdravého životního stylu a především zdravého stravování. Uvědomili si, že pro naše zdraví je důležitý pohyb, dobrá nálada, dostatek spánku, ale především dobře volená strava. Zjistili, kolik zdraví škodlivého cukru obsahují běžné cukrovinky a že mnohem výživnější a zdravější alternativou sladké svačinky je ovoce plné vitamínů a životně důležitých látek. Také se dozvěděli, z jakých druhů potravin by se mělo skládat jejich denní jídlo a v jakém množství by měla být zastoupena právě zelenina a ovoce. Součástí programu byla i ochutnávka tuzemského a exotického ovoce a zeleniny. Z té si žáci aranžovali i vlastní obrázky, které potom s o to větší chutí snědli. Dopoledne bylo veselé, plné důležitých informací a také zdravého mlsání. 

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací