20 květen 2016

FOODREVOLUTION

Autor: Mateřská škola Úsilné

Ve škole jsme si hráli na kuchaře a povídali si o tom, co je zdravé jíst a co ne. Zahráli jsme si hru " Nákupní košík", kde jsme nakupovali zdravé potraviny.

S dětmi jsme si povídali o tom, jak je zdravé se správně a dobře nasnídat. Společně jsme si takovou zdravou a výživnou snídani připravili.

Některým dětem chutnala moc, některé byly v rozpacích, některé nechtěly  :-( .

Jsme teprve na začátku cesty, ale věřím, že když budeme trpěliví, tak se nám podaří naučit naše děti stravovat se lépe.

Zaměříme se také na spolupráci s rodiči. Myslím si, že rodina a její stravovací návyky jsou nejdůležitější. Ve škole pak můžeme na správné stravování navázat.