11 květen 2019

Férová snídaně v Třebechovicích

Autor: Lesní klub Lesokruh

Lesní klub Lesokruh se připojil k více než 190 místům v České republice a uspořádal piknik na podporu fairtraidových a lokálních pěstitelů. Lidé touto společnou snídaní z fairtradových nebo lokálních surovin dávají druhou květnovou sobotu najevo zájem o životy lidí, kteří pěstují naše potraviny.

Piknikovali jsme spolu s dalšími dvaceti lidmi a stejným počtem dětí nejen z Třebechovic, ale i ze sousedního Týniště. Tentokrát jsme se nesešli v zázemí školky, ale v parku Na Obci. Na společném stole bylo k ochutnání několik druhů domácích chlebů, sušenek, pomazánek, koláčů, perníků nebo francouzské toasty, vše připravené především z lokálních zdrojů. K pití byl výtečný jablečný mošt z Podorlicka, férová káva z Konga, maté z Brazílie či mléko od farmáře ze sousední vesnice. Organizátorka týnišťského SCUKu přinesla na ochutnání něco od farmářů, kteří přes SCUK prodávají své výrobky. Dětem byly k dispozici omalovánky s tematikou férového obchodu, míče, trampolína a několik hamak na houpání. Slunce svítilo, vítr příjemně vál, děti řádily, dospělí si povídali a všichni společně zobali ty parádní dobroty :) Jeden z účastníků vyjádřil přání, zda by se taková snídaně nedala pořádat častěji, což nám přijde jako nápad vhodný minimálně k zamyšlení :)

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací