02 říjen 2017

Farmářský trh ve škole Klas

Autor: Základní škola a mateřská škola Klas s.r.o.

V sobotu 23. 9. proběhl od 9 - 12 hodin přímo na školním dvoře v ZŠ a MŠ KLAS, s. r. o., držitele bronzového certifikátu Skutečně zdravé školy, historicky první farmářský trh.

Účastnilo se celkem 5 regionálních prodejců - Královské dobroty, Lokálka, sirupy Jsem pecka, Minimlékárna Juliana a EKO Farma Rohoznice. Návštěvníci z řad rodičů, rodinných příslušníků, ale i obyvatel Rosic a okolí mohli zakoupit nejen regionální produkty, ale také home made produkty vyrobeny dětmi a jejich rodiči - domácí koláče, zdravé pomazánky, jablečný mošt atd.
Akci doprovázelo promítání filmu Na obranu jídla a koncert pardubické kapely Plující, jejímž členem je Peter Foster, učitel z KLASu.
Veronika Slavíková, učitelka