30 říjen 2017

Farmářský trh v Třebosicích

Autor: ZŠ Na rovině

Ve čtvrtek 19. října v Třebosicích na návsi před školou ožily stánky, které děti samy postavily.

Žáci při přípravách obvolali množství regionálních prodejců a z nich přijeli tři - Iveta Kopajová z Kozí farmy Prosetín, Jitka Píchová z Horních Ředic s bio zeleninou a David Zieris přivezl víno, sýry a další produkty z Francie. Každá třída měla svůj stánek a množství produktů na prodej. Děti z dětské skupiny odšťavňovaly ovoce a zahrály pohádku O řepě. První trojročí prodávalo dýňovou polévku, sazenice jahod... Měli toho tolik, že se nevešli ani do jednoho stánku. Otevřeli dílničkou na výrobu ozdob a kouzelník ukázal několik triků. Čtvrtá a pátá třída zajišťovala prodej meduňkového čaje, přinesli i zakrslé králíčky na ukázku a zatančili divákům. Šestý a sedmý ročník prodával vlastnoručně vyrobený pečený čaj a dýňovou marmeládu, přispěli dílnou s yoyem a ukázali dětem optické klamy. Nejstarší improvizovaně při prodeji topinek zatančili kozáčka a hádali i z kamen. Doufáme, že návštěvníkům z řad rodičů a prarodičů, obyvatel Třebosic, dětí ze Školy v pohybu z Pardubic i ze spřátelené školy z Lanškrouna se trh líbil a celý den si užili.

Chtěla bych poděkovat rodičům za velkou podporu, učitelům za jejich nasazení a žákům za hladký průběh trhů. Navázali jsme zajímavé kontakty a doufáme, že se budeme dále setkávat.

Dana Poláchová, učitelka

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací