08 listopad 2018

Dýňování s rodiči

Autor: Mateřská škola Zvoneček Pardubice-Polabiny, Sluneční 284

Dne 1. listopadu proběhlo v Mateřské škole Zvoneček, ve třídě Motýlků, „Dýňování“.

Celý den proběhl v dýňovém duchu, už během dopoledne děti s paní učitelkou připravily pro rodiče dýňovou buchtu, na které si večer všichni pochutnali.

Odpoledne děti zarecitovaly a zazpívaly rodičům, co se v Mateřské škole naučily. Poté následovalo vyřezávání dýní. Rodiče si měli přinést svůj nůž a lžíce, aby mohli spolu s dětmi vydlabat a dle vlastní fantazie vyřezat dýni.

Rodiče pomohli dětem odříznout vrchní část dýně, děti se poté chopily lžic a začaly s vydlabáváním vnitřní části. Brzy byly vidět strašidelné i žertovné dýňové obličeje všech velikostí. Po vyřezání dýní je paní učitelka rozmístila po školní zahradě. Děti si zatím vybarvily dýňové mandaly.

S příchodem tmy se účastníci přesunuli na školní zahradu, kde byla rozmístěna stanoviště s úkoly pro děti. Mezi jednotlivými stanovišti vedla tajemná cesta, která byla lemována svítícími dýněmi. Děti si na cestu mohly přinést lampion.