08 listopad 2018

Dýňování s rodiči

Autor: Mateřská škola Zvoneček Pardubice-Polabiny, Sluneční 284

Dne 1. listopadu proběhlo v Mateřské škole Zvoneček, ve třídě Motýlků, „Dýňování“.

Celý den proběhl v dýňovém duchu, už během dopoledne děti s paní učitelkou připravily pro rodiče dýňovou buchtu, na které si večer všichni pochutnali.

Odpoledne děti zarecitovaly a zazpívaly rodičům, co se v Mateřské škole naučily. Poté následovalo vyřezávání dýní. Rodiče si měli přinést svůj nůž a lžíce, aby mohli spolu s dětmi vydlabat a dle vlastní fantazie vyřezat dýni.

Rodiče pomohli dětem odříznout vrchní část dýně, děti se poté chopily lžic a začaly s vydlabáváním vnitřní části. Brzy byly vidět strašidelné i žertovné dýňové obličeje všech velikostí. Po vyřezání dýní je paní učitelka rozmístila po školní zahradě. Děti si zatím vybarvily dýňové mandaly.

S příchodem tmy se účastníci přesunuli na školní zahradu, kde byla rozmístěna stanoviště s úkoly pro děti. Mezi jednotlivými stanovišti vedla tajemná cesta, která byla lemována svítícími dýněmi. Děti si na cestu mohly přinést lampion.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací