21 duben 2017

Den Země ve Školičce Kamarád

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Den Země se naše školička chystá oslavit intenzivně. Víme, že Matka Země nám poskytuje svou ochranu a mnoho pokladů, kterých si lidé občas neumí vážit. Naše děti ví, jak je důležité se o planetu, přírodu starat a že to, co si z přírody vezmeme, ji zase musíme vrátit právě naší péčí a láskou.

Den Země pro nás znamená pomoci ji s problémy, se kterými si naše příroda neumí poradit. Odpadky, které přírodu zaplavují, je potřeba uklidit. Uklízíme nejen okolí naší školky, ale i prostředí našeho městyse a taky řeku Oslavu, která protéká Novým Veselím. Celý týden budeme naší planetě pomáhat. V pondělí přivítáme u nás ve školičce stážistky z Pardubicka, a společně budeme tvořit z odpadových materiálů. V úterý nás čeká výprava po Vodní naučné stezce, abychom zjistili, zda tam není nějaký nepořádek. Ve středu se pustíme do úklidu koryta řeky Oslavy spolu se žáky místní základní školy. No a ve čtvrtek se do našich oslav zapojí i babičky a dědečkové našich dětí, které pozveme opět na zahradu, tentokrát ne pracovat, ale hrát si. Při první návštěvě, kdy nám pomáhali uklízet a chystat zahradu na jarní práce, se jim u nás moc líbilo. A tak je zveme znovu, aby nás naučili hry svého mládí. Zahrada se tak stane nejen zdrojem obživy, ale i odpočinku a relaxace. No a v pátek, kdy bude filipo-jakubská noc a Země nám ukáže svou moc, se všichni převlečeme do čarodějnických kostýmů a babičky a dědečkové nám připraví čarodějnické zkoušky. V tento den se naše stážistky s námi rozloučí a doufáme, že všichni budeme za celý týden plni zážitků, společné radosti z kusu dobré práce a hrdi na to, jak můžeme naší Matce Zemi pomáhat.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací