11 červen 2018

Den Země a šetrné hospodaření s jídlem

Autor: Základní škola J. V. Sládka Zbiroh

Na školní zahradě připravili žáci z ekotýmu stanoviště, na kterých se vystřídaly všechny třídy. Žáky zde seznámili s jednotlivými okruhy šetrného hospodaření s jídlem. Za splněné úkoly třídy získávaly písmenka. Přeházená písmenka museli žáci správně poskládat, aby získali tajenku - Chráníme přírodu - NEPLÝTVÁME.

STANOVIŠTĚ NA ZAHRADĚ

Na školní zahradě žáci z Ekotýmu připravili stanoviště, na kterých vystřídaly všechny třídy. Žáky zde seznámili s jednotlivými okruhy šetrného hospodaření s jídlem.  Za splněné úkoly třídy získávaly písmenka. Přeházená písmenky museli žáci správně poskládat, aby získali tajenku – Chráníme přírodu  - NEPLÝTVÁME. 

1) Květy x plody

Na tomto stanovišti žáci přiřazovali obrázky plodů ovoce k jejich květům. Museli je pojmenovat a určit, jestli se toto ovoce pěstuje v ČR x v zahraničí. Pokud se spletli a chtěli získat písmenko, tak za spletené ovoce z ČR oběhli 1x kolečko a za cizokrajné ovoce 2x kolečko, protože k nám toto ovoce putuje delší cestou, která spotřebovává více pohonných hmot a u dětí energii.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací