22 květen 2019

Den rodiny

Autor: ZŠ a MŠ Malšice

Tohle jsme opravdu nečekali!!!!!!!!!!!!!

Den rodiny v MŠ

Středa 15. května patří mezi významné dny v kalendáři. Již druhým rokem pořádáme v tento den společné setkání s rodiči i prarodiči. Letos dostaly rodiny speciální úkol. V předstihu vyrobit společnými silami svůj vlastní dům. To, co následovalo, nikdo z nás nečekal. Sešla se nám nádherná sbírka lidských obydlí ze všeho možného materiálu a různých způsobů provedení. Na některých domcích je vidět rukopis dětí, jejich zapojení do výroby, na jiných zas precizní provedení rodičů a dokonalé repliky ve skutečných měřítcích.

Počasí nám ve středu nepřálo, a tak se setkání odehrálo v interiéru budovu. Po trošku stísněném zahájení jsme se rozešli po třídách, kde na děti a dospělé čekaly úkoly, které plnili společnými silami.  Kreslili strom života, zatloukali hřebíky, vařili limonády podle receptury, připravovali občerstvení pro rodiče, zkoušeli přebalovat a vázat kravaty a šátky a také si vyzkoušeli, jak se o svá mlaďata musí postarat některá zvířata.Byli jsme moc rádi, že  přišli v tak hojném počtu a náramně jsme si to užili.. Děkujeme maminkám za buchty, které nahradily plánované opékání buřtů.

A jelikož se nám nechce jejich výtvory jen tak rozdat zpět a myslíme si, že by bylo škoda se s nimi nepochlubit, tak jsme domluvili expozici v galerii městysu Malšice. K vidění budou do konce června. 

Přijeďte se podívat :)

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací