28 listopad 2017

Co nás čeká do vánoc

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Blíží se konec roku a před námi je ještě několik akcí spojených se zdravým mlsáním a naplňováním dalších kroků programu Skutečně zdravé školy.

Před námi je v sobotu 25.11. zazimování  školní zahrady spojené s občerstvením od paní kuchařky – buchta z červené řepy, dýňový chléb s cizrnovou pomazánkou a bylinkový čaj. 

V pondělí 27.11. nás čeká hrníčkový den, kdy si každé z děti vymaluje svůj čajový hrnek, do kterého nám paní kuchařka uvaří jablíčkový čaj a děti si přikousnou jablkový závin, který si samy upekly.

Ve středu 29.11. se budou péci společně s vídeňskými ženami a dívkami perníky do Mikulášské nadílky pro všechny vídeňské děti do 10 roků podle receptu vídeňských babiček.

Vánoční besídku plánujeme na čtvrtek 12.12., jejíž součástí bude vánoční nadílka i ochutnávka netradičního vánočního cukroví.

Poslední den před odchodem na vánoční prázdniny chystáme pro děti slavnostní oběd, který zahrnuje rybí polévku s hrachem a krutónky, bramborovou kaši z brambor od pana Nevrkly a smaženou rybu. Děti se budou podílet na přípravě slavnostní tabule a zelného salátu s koprovou zálivkou.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací