20 květen 2019

Chefs in Training - Chunky Pico de Gallo

Autor: Lipa mateřská škola

Some chunky salsa for a rainy day

This rainy day, we spent our Cooking club making some chunky salsa, Pico de Gallo. We used our fine motor skills to cut up the roma tomatoes and we squeezed juice from limes. We tried bits of cilantro and jalopeno peppers, but the conclusion was to only put in the cilantro. No one enjoyed the jalapeno except their teacher. We added chopped purple onion and corn to the mix and seasoned with salt and pepper. After giving it a good mix, the children used quinoa chips to dip and try their salsa. It was a great hit! 

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací