26 březen 2019

Cesta za studákovou vílou

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

V minulé i tomto týdnu se věnujeme vodě. Podoby vodu poznáváme především v terénu. Jednou z cest byla i výprava za studánkovou vílou k prameni Oslavy. Traduje se, že studánky mají nejčistší vodu. A tak jsme se šli o tom přesvědčit.

Děti, vyzbrojené lahví na studánkovou vodičku, to ale neměly lehké. Než došly ke studánce za vílou, cestou na ně čekala křížovka a několik úkolů zjišťujících jejich poznatky o přírodě. I terén byl složitý, a často nás čekalo bláto, rosa, mokřina, louže, zmrazky i námraza na loužích. Cesta vedla i kolem rybníka a mokřadu, lesem až  ke studánce. A když se sluníčko opřelo do vlhkého mechu v lese, děti viděly, jak se odpařuje voda. Zkrátka podobenství vody všude kolem nás. Studánkové víle jsme pak pomohli vyčistit prostor kolem studánky (nasimulované odpadky, které děti vytřídily☺). A víla se nám odvděčila čistou, studenou, krásnou, ledovo, lahodnou, průhlednou, jiskřivou.....vodou (tak děti vodu pojmenovávaly) .Vodou, která jako přírodní zdroj, je nenahraditelná. Važme si ji a chraňme.