29 březen 2019

Čerstvý ovocný nápoj

Autor: Mateřská škola Vidonín

Výroba domácích džusu není vůbec složitá a jsou mnohem zdravější než kupované krabicové džusy plné chemických konzervantů, které čerstvé ovoce ani neviděly. Děti z naší mateřské školy se podílely právě na přípravě takovéhoto čerstvého ovocného džusu.

Domácí čerstvý ovocný džus

Autor: Mateřská škola Vidonín, příspěvková organizace

Paní kuchařka nám přichystala plnou mísu různého ovoce, především jablíček z naší zahrádky, pomerančů, mandarinek, kiwi, hroznového vína a dalších. Do připraveného odšťavňovače děti za pomoci pí. kuchařky a učitelek přidávaly ovoce a sledovaly, jak vytéká hustá šťáva. Vhazování nakrájeného ovoce do odšťavňovače se stalo obrovskou zábavou pro děti. Rozhodně nemusíte mít obavy přizvat si na pomoc vaše děti při výrobě vitamínového nápoje u vás doma :-). Tuto hustou šťávu jsme malinko zředili vodou a rozlily dětem do hrníčků, aby všechny děti mohly ochutnat. Dětem šťáva moc chutnala a přidávaly si, dokud se všechna nevypila. Zajímavé je, že šťávu konzumovaly všechny děti, kdyby to byly jen kousky ovoce, zdaleka ne všichni by je jedli.  Pí. kuchařce Heleně, která nám pomohla s výrobou fresh šťávy  chceme  moc poděkovat :-) a už se těšíme na další čerstvou šťávu, tentokrát z melounu, který nám slíbila.

 Dobrou chuť!

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací