27 listopad 2017

Berušky pečou zeleninový špíz s kuřecím masem

Autor: Mateřská škola Sluníčko, příspěvková organizace

Děti nejprve umyly všechnu zeleninu, maso a připravily si pracovní stůl. Kuřecí prsa děti nakrájely na malé kostičky, cuketu a mrkev na kolečka, cherry rajčátka překrojily na polovinu a z paprik po rozříznutí odstranily semínka a nakrájely ji na kostičky. Cibuli oloupaly a nakrájely na poloviny, aby se nerozpadla a brambory na malé čtvrtky. Když měly vše nachystané, na bambusovou špejli děti střídavě napichovaly maso a zeleninu a vkládaly do předem vymaštěného pekáčku.