11 červen 2019

A můžeme péct kváskový chléb☺

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

O víkendu otevřených zahrad se u nás ve školce stavěla replika středověké hliněné pece na pečení kváskového chleba, placek či pizzy. Teď bude pec 14 dnů vysychat a po zatopení v peci necháme vyhořet dřevěné bednění, keré je uvnitř a pec bude připravena k používání. Když jsme loni při afrických dnech pekli placky čapátí na lávovém kameni, ani jsme si nepomysleli, že za rok bychom je už mohli péct v naší peci☺

Podívejte se na to, jak se pec stavěla. Na její stavbu jsme použili staré cihly, hlínu maznici dovezenou z okolí Brna, vodu a trochu sena. Tak a teď už jen založit kvásek, udělat tři bochníčky (více se do pece nevejde) a vyzkoušet, jak nám to půjde. Pečení bude cca při 250 stupních Celsia.

https://mskamaradnoveveseli.rajce.idnes.cz/Stavba_repliky_stredoveke_hlinene_pece_-_dekujeme_rodince_Chlubnovych_z_Ujezdu%2C_Standovi_Merunkovi_a_Romanu_Hudcovi_9.6.2019

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací