25 březen 2019

5. třída připravuje oběd

Autor: Základní škola a Mateřská škola Dříteň

V pátek 15. 3. se 5. třída zapojila do projektu  „Skutečně zdravá škola“.

Domluvili jsme se s paní kuchařkami, že si vyzkoušíme, co všechno je třeba udělat, než se nám dostane na stůl chutný oběd.

Společně s vedoucí školní jídelny paní Šímovou jsme si nejprve o přípravě oběda povídali. Také jsme se dozvěděli, že za likvidaci jídla, které necháme na talíři, škola zaplatí nemalé peníze.

Naše třída dostala za úkol připravit si oběd (šišky s mákem). Vzali jsme si v kuchyni těsto, které nám paní kuchařky připravily a odešli jsme do školní kuchyňky. Z hygienických důvodů jsme si nasadili rukavice, rozdělili si těsto a každý si z něj uválel  šišky.  Pro někoho to bylo složité, bylo vidět, že některé děti již doma s těstem pracovaly, jiné musely nejprve získat zkušenosti. Ale nakonec se to všem moc hezky povedlo. Šišky jsme naskládali do připraveného pekáče, každý si po sobě opravdu pěkně uklidil pracovní prostor a pak jsme šišky odnesli do kuchyně, kde nám je paní kuchařky uvařily.

V poledne  si každý sám nandal šišky na talíř, posypal mákem, omastil a společně jsme poobědvali.

Všichni se moc snažili. Bylo vidět, že to děti velice bavilo. A co je hlavní, moc jsme si všichni pochutnali. V míse totiž nezbyla jediná šiška.

                                                                              Eva Marešová, třídní učitelka 5. třídy

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací