Školní blog

 • 18 leden 2019

  Seminář Sladký život bez cukru

  Autor: Základní škola a Mateřská škola, Višňové, okres Znojmo, příspěvková organizace

  Seminář Sladký život bez cukru s Mgr. Andreou Hruškovou zahájil celoškolní kampaň zaměřenou na nadužívání cukru dětmi.

  celý článek
 • 16 leden 2019

  Místo bonbonků zdravá alternativa

  Autor: Mateřská škola Hradec nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace

  I oslava narozenin ve školce může probíhat zdravě formou ovocných špízů. Je skvělé, když nás rodiče podporují v našich zdravých aktivitách.

  celý článek
 • 15 leden 2019

  Rok "Dýně" v MŠ Klegova

  Autor: MŠ Klegova

  Minulý školní rok se nám nesl ve znamení dýně. Během dlouhé doby jsme pozorovali koloběh života této zeleniny. Děti prakticky zjistily jak celý cyklus probíhá ale i to, jak se dá tato dobrota zpracovat.

  celý článek
 • 11 leden 2019

  Domácí zmrzlina

  Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

  Děti ze třídy Koťátek se při povídání o zimě zaměřily na pokusy se změnou skupenství. Nejenom, že si vyzkoušely, co se stane se sněhem, když ho donesou do tepla. Zjistily, že když voda začne vařit, stává se z ní pára, nebo, že když nádobku s vodou necháme přes noc venku na mrazu, voda zmrzne a vyrobíme led. Děti si chtěly i něco dobrého uvařit. A i vaření je někdy takový pokus, kdy se mění skupenství...

  celý článek
 • 11 leden 2019

  Návštěva pravé staročeské "zabijačky"

  Autor: Mateřská škola Ústí nad Orlicí, Sokolská 165

  Děti v tomto týdnu navštívily hospodářství v sousedství, kde shlédly při práci místní řezníky, kteří právě pracovali na porážce prasete domácího. Exkurzi předcházelo povídání ve třídě o tom,  jak to při takové "zabijačce" chodí a jaké produkty je možné z prasete získat.

  celý článek

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací