21 duben 2017

Zdravá strava a zdravý životní styl. To jsou témata letošního celoškolního projektového dne v ZŠ Prodloužené v Pardubicích.

Autor: Skutečně zdravá škola

Zdravá strava a zdravý životní styl – to jsou jistě témata v dnešní době skloňovaná ve všech pádech. Jak se s touto problematikou poperou žáci v Základní škole Prodloužené, bude možné zjistit v úterý 25. dubna, kdy bude probíhat jejich celoškolní projektový den. Všech 665 žáků školy se touto formou zapojí do aktivit v rámci dílčích témat, tak jak byla vybrána jednotlivými učiteli na základě jejich odbornosti.

Vyučovací projekty jsou u nás stále poměrně nezmapovanou oblastí. Projektová metoda posiluje motivaci žáků a učí je mimo jiné důležitým životním dovednostem: spolupracovat, diskutovat, formulovat názory, řešit problémy, tvořit, hledat informace atd. (zdroj: www.projektovavyuka.cz)

„Cílem celoškolních projektových dnů je především podpora týmové práce žáků a mezitřídní spolupráce učitelů. S touto formou výuky jsme na naší škole začali již před 4 lety a velmi se nám osvědčila,“ řekla ředitelka školy Mgr. Bc. Jana Smetanová.

I díky programu Skutečně zdravá škola, jehož je škola součástí, se téma jídla objevuje již podruhé. Loni absolvovali žáci II. stupně projekt na téma „Evropská kuchyně“. Letos se tak všichni žáci budou moci věnovat zdravému životnímu stylu obecně, zdravým zubům, sladidlům, léčivým bylinkám, chůzi a turistice, nemocem spojeným s výživou, sportu a jeho vlivu na zdraví či si budou moci připravit zdravé pomazánky nebo řešit negativní důsledky nezdravého životního stylu formou dramatizace. Rodiče dětí pak budou moci vidět jednotlivé výstupy na plakátech při třídních schůzkách.

Zapojením tématu jídla do svého školního vzdělávacího programu, třeba formou projektového dne, pak škola registrovaná v programu Skutečně zdravá škola plní jedno z důležitých kritérií týkající se výuky o jídle, zásadách udržitelnosti v oblasti zemědělství a zásadách zdravé výživy.