24 duben 2018

Vzdělávací seminář v MŠ Pastelka

Autor: Skutečně zdravá škola

12.4.18 proběhl v zapojené MŠ Pastelka v Roudnici nad Labem informačně-vzdělávací seminář s lektory Skutečně zdravé školy.

Paní ředitelka Dana Kasparová přivítala více než 40 kolegyň a kolegů a také místostarostu města Roudnice  Jiřího Řezníčka. Pro všechny přítomné byly  připraveny základní informace o principech  programu SZŠ a ukázán  jeden z mnoha fungujících příkladů  dobré praxe . Jaké dobroty se mohou dětem ve školních jídelnách připravovat  předvedla lektorka Zdeňka Trummová. V závěrečné diskusi zaznělo mnoho dotazů, ale  i podnětů pro naši práci.

Seminář zorganizovala Místní akční skupina Podřipsko, z.s. - jmenovitě Martina Smejkalová a Romana Zelenková. Děkujeme! Věříme, že dalšími společnými  aktivitami a  zdejšími  příklady dobré praxe  vzbudíme zájem o téma jídlo  u dalších  škol a školek.

Vzájemná spolupráce může vést k zásadním změnám.   Komplexní přístup  programu Skutečně zdravá škola ke vzdělávání a angažovanosti v oblasti dobrého jídla pomáhá nejen dětem, ale i  jejich rodičům a místním komunitám pochopit a ocenit důležitost kvalitních místních surovin.  Dětem poskytuje dovednosti potřebné ke zdravému přístupu ke stravování po celý zbytek života a fakt, že pomáhá zlepšovat jejich výsledky ve škole , je bonus navíc.