07 květen 2018

Skutečně zdravá škola mezi finalisty Cen za udržitelnost a společenskou odpovědnost

Autor: Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola je mezi pěti finalisty Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které se již druhým rokem uděluje v Česku. Pomozte nám svým hlasem cenu získat.

Zástupci byznysu a veřejné sféry přihlašovali v průběhu března a dubna do Cen SDGs projekty, které pomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Do druhého ročníku Cen SDGs se přihlásilo více než 150 projektů

V druhé polovině dubna vybrala odborná porota složená z řad vyhlašovatelů, byznys partnerů a mediálních partnerů pět projektů z kategorie byznys a pět projektů z kategorie veřejná sféra, pro které může široká veřejnost hlasovat na webových stránkách www.globalnicile.cz. Veřejné hlasování bude probíhat do pátku 1. června 2018.

V pětici nejlepších v kategorii veřejná sféra o hlasy veřejnosti soutěží také Skutečně zdravá škola se stejnojmenným programem, který usiluje o zkvalitnění školního stravování a vzdělávání dětí o jídle. Přečtěte si, jak Skutečně zdravé školy naplňují cíle udržitelného rozvoje

Dejte hlas Skutečně zdravé škole

Podpořte prosím šíření programu Skutečně zdravá škola na další školy. Dejte nám svůj hlas ve veřejném hlasování. Hlasujte pro Skutečně zdravou školu zde.

V kategorii veřejná sféra se o hlasy dále ucházejí Czechitas s projektem Nová generace. Dalším vybraným je Člověk v tísni a jejich Podpora vzdělávání v Sýrii. Třetím finalistou je Ministerstvo zemědělství s projektem Protierozní kalkulačka, která přináší uživatelům vysokou variabilnost řešení protierozní ochrany v závislosti na vyhodnocení konkrétních místních podmínek a specifických potřeb uživatele. Rozhled od Nadání a dovednosti je určen dětem z dětských domovů, které připravuje na volbu jejich budoucího povolání a na první kontakt se světem práce.

Ceny SDGs demonstrují unikátní partnerství a spolupráci mezi sektory (tzv. Public Private Partnership). Druhý ročník nezávislého ocenění uděluje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem životního prostředí, pod záštitou Informačního centra OSN v Praze a UN Global Compact v Česku. Byznys partnerství dotváří Unilever a Veolia.