26 říjen 2018

Skutečně zdravá škola díky grantu od Ministerstva zemědělství realizuje projekt Zdravé a bezpečné potraviny do českých škol

Autor: Skutečně zdravá škola

Spolek Skutečně zdravá škola získal od Ministerstva zemědělství grant na realizaci projektu s názvem Zdravé a bezpečné potraviny do českých škol.

Díky aktivitám projektu mohlo od jara do podzimu 7 základních škol zásadním způsobem rozvinout aktivity v oblasti zdravé výživy, zdravého životního stylu a bezpečnosti potravin.

Obsahem projektu je modelová realizace programu Skutečně zdravá škola v sedmi vybraných školách se zvláštním zaměřením na téma bezpečných a zdravých potravin a zdravé výživy. Cílem bylo, aby téma prostoupilo životem celé školy a aby si všichni zúčastnění zachovali aktivní zájem o toto téma i do budoucna. Projekt je realizován v 7 základních školách, které jsou členy sítě Skutečně zdravých škol a již dosáhly bronzového certifikátu. Ve vybraných školách probíhaly různorodé aktivity na téma zdravé výživy pro různé cílové skupiny.

Do projektu je zapojena také Základní a mateřská škola Veverská Bítýška. Ve škole od jara letošního roku probíhají nejrůznější aktivity spojené s dobrým jídlem. Byla sestavena akční skupina pro zdravé stravování, v květnu proběhlo celodenní školení kuchařek spojené s ochutnávkou pro rodiče, žáci si vyzkoušeli připravit zdravé svačiny a zasadili bylinky do truhlíků. V září žáci navštívili bítešskou moštárnu a začátkem října se uskutečnil vzdělávací seminář pro žáky 7. ročníku s názvem Na obranu jídla. Na 7. listopadu se chystá projektový den, v rámci kterého se uskuteční výstava sezónního ovoce a zeleniny v prostorách školní jídelny, spojená se sdílením nejlepších rodinných i školních receptů pro podzimní období. Kromě toho starší žáci ve spolupráci s kuchařkami připraví ochutnávek pokrmů z lokálních surovin.

Děti ze Základní školy Dětenice například v rámci projektu zavítaly na farmu do Ledkova. V Základní škole Dubá zase proběhl vzdělávací seminář pro kuchařky školní jídelny

Projektové dny proběhly již v Základní škole Koloděje, Základní a mateřské škole Dětenice a Základní škole Dubá.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací