31 srpen 2018

Školení kuchařek v bezvadném pracovním týmu

Autor: Skutečně zdravá škola

Je skvělé vidět paní kuchařky plné elánu a nadšení se učit něco nového. Dne 30. srpna proběhlo celodenní školení kuchařek v menší obci Volenice poblíž Strakonic.

V květnu jsem zde byla naposledy a bylo mi tu s kuchařským týmem velice dobře. To bylo na školení v provozu s panem kuchařem Michalem Křepelkou. A tak jsem byla ráda, že tyto skvělé paní kuchařky mohu opět vidět a dokonce je i něco nového naučit. Zřizovatelé oslovili Skutečně zdravou školu a dohoda o celodenním školení pro paní kuchařky byla na světě J Díky!

Školení jsem vedla já, Lenka Pokorná, lektorka a regionální koordinátorka Skutečně zdravé školy. Již 4. rokem vedu školení pro rodiče, děti a maminky na rodičovské dovolené, připravuji svačinky dětem do jedné mateřské školky, aj. A tak s příjmem nových druhů potravin u dětí mám zkušenosti. Jídla, která jsme ve školní jídelně ve Volenicích dnes připravovaly, již prošla „testováním“ a zkušenosti jsou ověřené.

A co jsme připravovaly? Celkem 13 pokrmů a to jak svačinky slané, sladké, polévky, hlavní jídlo i saláty. Velké menu opravdu pro každého. A o tom jsme se následně i přesvědčily, když přišlo zhruba 40 lidí na ochutnávku. A nechyběly ani děti, z čehož jsem měla velkou radost!

V rámci degustace pokrmů jsem přítomné seznámila s programem Skutečně zdravá škola. Vysvětlila jsem především funkčnost komplexnosti programu, tedy propojení pedagogického týmu, školní jídelny, dětí, rodičů, lokálních farmářů i místní komunity.

A jak dopadlo hodnocení připravených pokrmů? Na to jsem byla velmi zvědavá a všechny zúčastněné jsem obešla a osobně jsem se jich na to ptala. A z vyhodnocení jsem byla velmi překvapena! Vše moc chutnalo! To bylo velké ohodnocení nejen pro mě, ale i pro celý kuchařský tým, protože práce v kuchyni bylo toho dopoledne opravdu hodně. Viz foto. Takže velké díky patří paním kuchařkám školní jídelny obce Volenice, jmenovitě paní Aleně Otradovcové, vedoucí školní jídelny, Mileně Krotkovské a Vendule Kašpírkové, paním kuchařkám.

Zde jejich vyjádření: „Školení bylo pro nás velice přínosné. Následná ochutnávka pro veřejnost měla pozitivní ohlasy, což nás velmi potěšilo. Velmi příjemná lektorka paní Lenka Pokorná, se kterou se moc dobře pracovalo.“

Paní místostarostka obce Helena Hromířová: „Všechna jídla na ochutnávce v rámci akce Skutečně zdravé školy, byla velmi chutná a v rámci zdravé výživy pro školní děti vhodná. Kvitujeme především ingredience, z nichž byla připravena. Bohužel některé názory, jež  jsme zaslechli, byly i kritické. Víme, že je obtížné děti v dnešní uspěchané době ze dne na den převést z nějaké,  v rodině již zajeté,  stravy, ale pozvolný přechod bychom velmi uvítali. Vše zcela jistě ještě probereme v zastupitelstvu a s vedením školy.“

Pan ředitel školy, Luděk Cimrhanzl, mi dal na cestu jeden velký dárek a to ten, že se opět uvidíme na přelomu října. A to proto, že se rozhodl registrovat školu do programu Skutečně zdravá škola! Takže Volenice, na viděnou! 

vytvořila Lenka Pokorná, lektorka a koordinátorka programu Skutečně zdravá škola

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací